Federació INSTITUCIONAL ÒRGANS DE GOVERN Clubs Competicions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Cercador Notícies Documents Sancions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Galeria Contacte
Federació INSTITUCIONAL ÒRGANS DE GOVERN Clubs Competicions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Cercador Notícies Documents Sancions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Galeria Contacte
Notícies

DEFINIDES LES SEUS I ELS ENCREUAMENTS DE LES SEMIFINALS DE LA COPA FEDERACIÓ

9/05/2022

La Copa Federació ja té definides les seus i els encreuaments de cara al cap de setmana vinent, 14 i 15 de maig, tota vegada que, a més dels emparellaments dels quarts de final, avui ja s’han sortejat els de les semifinals.

Així, tal com estava previst, els dissabte tots els equips disputaran els quarts de final, mentre que el diumenge, en totes les categories tret de sènior masculí, hi haurà semifinals pel títol i semifinals pel títol de consolació. Cal recordar que totes les finals estan previstes pel mes de juny en una data i en una seu per determinar.

Començant per la categoria sènior masculina, el sorteig de la Copa Federació ha deixat aquests emparellats de quarts de final i aquests encreuaments per a les semifinals:

Atlètic Arrahona-Corbera Autocorb contra el guanyador del Padre Damián B-Tecla Futsal (1)

Teià Futbol Cinc-Escola Pia Santa Anna Mataró contra el guanyador de l’Òrrius-Ripoll Servycat (2)

Com ha quedat dit, els quarts de final es disputaran el dissabte 14, mentre que pel diumenge 15 hi ha programades les semifinals a CENTELLES

Semifinal 1: 12.30 h 

Semifinal 2: 16.30 h

Quan a la categoria sènior femenina, 8 equips jugaran dissabte els quarts de final. Els 4 guanyadors passaran a les semifinals pel títol, mentre que els 4 perdedors jugaran les semifinals de consolació. El sorteig ha deixat aquests enfrontaments: 

Corbera-Teià Futbol Cinc contra el guanyador de l’Egara Futsal-Olímpic Argentona (1)

Vicentí Femení-Inter Sentmenat contra el guanyador de l’AE Centelles-CFS Balaguer (2)

Les semifinals pel títol es disputaran a RIPOLL amb aquests horaris:

Semifinal 1: 15.00 h

Semifinal 2: 17.30 h

Les semifinals pel títol de consolació es disputaran a RIPOLL amb aquests horaris:

Semifinal 1: 16.15 h

Semifinal 2: 18.45 h

Passant a les categories juvenil i cadet, els 4 guanyadors de quarts de final jugaran les semifinals pel títol, mentre que els 4 perdedors lluitaran pel títol de consolació. 

En juvenils, els emparellaments de quarts són: 

Futsal Dante-Ripoll Servycat contra el guanyador del Can Tusell-Corbera (1) 

Betània Patmos-Bon Soleil contra el guanyador del Sallent A-Neurofutbol (2)

Les semifinals pel títol es disputaran diumenge a CENTELLES amb aquests horaris:

Semifinal 1: 10.00 h

Semifinal 2: 14.00 h

Les semifinals pel títol de consolació es disputaran a CENTELLES amb aquests horaris:

Semifinal 1: 11.15 h

Semifinal 2: 15.15 h

En cadets, els emparellaments de quarts són: 

Athletic Aguilar-Corbera A contra el guanyador del Neurofutbol-Sallent A (1)

Escola Pia Santa Anna Mataró B-Ripoll Servycat contra el guanyador del Centelles-La Garriga (2)

Les semifinals pel títol es disputaran diumenge a RIPOLL amb aquests horaris:

Semifinal 1: 10.00 h

Semifinal 2: 12.30 h

Les semifinals pel títol de consolació es disputaran a RIPOLL amb aquests horaris:

Semifinal 1: 11.15 h

Semifinal 2: 13.45 h

En infantils, no hi va haver sorteig de quarts de final, perquè hi haurà semifinals directes el dia 15, i també dos semifinals pel títol de consolació, tot a LA GARRIGA

Les semifinals pel títol seran: 

Ripoll Servycat A-Argentona C. Pans (11.00 h)

Escola Pia Santa Anna Mataró A-Juniors (13.00 h)

Les semifinals de consolació seran:

Escola Pia Santa Anna Mataró B-Corbera (16.00 h)

Ripoll Servycat B-Sallent (17.00 h)

En alevins, es faran dos semifinals pel títol i un triangular de consolació en què els dos primers passaran a la final. La seu també serà LA GARRIGA, el diumenge 15. Els horaris seran els següents:

Triangular consolació: 10.00, 12.00 i 15.00 h

Semifinals pel títol: 18.00 i 19.00 h

HORARIS COMPLETS DE SEMIFINALS:

 CENTELLES  RIPOLL  LA GARRIGA
HoraCategoriaPartitHoraCategoriaPartitHoraCategoriaPartit
10:00JUVENILSEMI TÍTOL 1 10:00CADETSEMI TÍTOL 1 10:00ALEVÍtriangular consol.
11:15JUVENILsemi consol. 1 11:15CADETsemi consol. 1 11:00INFANTILSEMI TITOL 1
12:30SÈNIOR MSEMI TÍTOL 1 12:30CADETSEMI TÍTOL 2 12:00ALEVÍtriangular consol.
14:00JUVENILSEMI TÍTOL 2 13:45CADETsemi consol. 2 13:00INFANTILSEMI TÍTOL 2
15:15JUVENILsemi consolació 2 15.00FEMENÍSEMI TITOL 1 15:00ALEVÍtriangular consol.
16:30SÈNIOR MSEMI TÍTOL 2 16:15FEMENÍsemi consol. 1 16:00INFANTILsemi consol. 1
    17:30FEMENÍSEMI TÍTOL 2 17.00INFANTILsemi consol. 2
    18:45FEMENÍsemi consol. 2 18:00ALEVÍSEMI TITOL 1
        19:00ALEVÍSEMI TITOL 2