Federació INSTITUCIONAL ÒRGANS DE GOVERN Clubs Competicions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Cercador Notícies Documents Sancions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Galeria Contacte
Federació INSTITUCIONAL ÒRGANS DE GOVERN Clubs Competicions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Cercador Notícies Documents Sancions Temporada 2021-2022 Temporada 2020-2021 Temporada 2019-2020 Temporada 2018-2019 Galeria Contacte
Notícies

SORTEIG DELS EMPARELLAMENTS DE QUARTS DE FINAL DE LA COPA FEDERACIÓ

3/05/2022

La Copa Federació ha sortejat els emparellaments dels quarts de final, una ronda que es disputarà el dissabte 14 de maig.

De fet, els dies 14 i 15 de maig definiran els equips que jugaran les finals, perquè pel dissabte 14 s’han programat els quarts de final, mentre que les semifinals de totes les categories es disputaran el diumenge 15 repartides entre tres seus (Ripoll, Centelles i La Garriga). Cal recordar que totes les finals estan previstes pel mes de juny en una data i en una seu per determinar.

Començant per la categoria sènior masculina, el sorteig de la Copa Federació ha deixat aquests emparellats de quarts de final:

  • Atlètic Arrahona-Corbera Autocorb
  • Teià Futbol Cinc-Escola Pia Santa Anna Mataró
  • Padre Damián B-Tecla Futsal
  • Òrrius-Ripoll Servycat

Com ha quedat dit, els quarts de final es disputaran el dissabte 14, mentre que pel diumenge 15 hi ha programades les semifinals. 

Quan a la categoria sènior femenina, 8 equips jugaran dissabte els quarts de final. Els 4 guanyadors passaran a les semifinals pel títol, mentre que els 4 perdedors jugaran les semifinals de consolació. El sorteig ha deixat aquests enfrontaments: 

  • Cobera-Teià Futbol Cinc
  • Vicentí Femení-Inter Sentmenat
  • Egara Futsal-Olímpic Argentona
  • AE Centelles-CFS Balaguer

Passant a les categories juvenil i cadet, els 4 guanyadors de quarts de final jugaran les semifinals pel títol, mentre que els 4 perdedors lluitaran pel títol de consolació. 

En juvenils, els emparellaments de quarts són: 

  • Betània Patmos-Bon Soleil
  • Sallent A-Neurofutbol
  • Futsal Dante-Ripoll Servycat
  • Can Tusell-Corbera 

En cadets, els emparellaments de quarts són: 

  • Escola Pia Santa Anna Mataró B-Ripoll Servycat
  • Athletic Aguilar-Corbera A
  • Centelles-La Garriga
  • Neurofutbol-Sallent A

En infantils, no hi ha hagut sorteig de quarts de final, perquè hi haurà semifinals directes el dia 15, i també dos semifinals pel títol de consolació. 

Les semifinals pel títol seran: 

  • Ripoll Servycat A-Argentona C. Pans
  • Escola Pia Santa Anna Mataró A-Juniors 

Les semifinals de consolació seran:

  • Escola Pia Santa Anna Mataró B-Corbera
  • Ripoll Servycat B-Sallent

En alevins, es faran dos semifinals pel títol i un triangular de consolació en què els dos primers passaran a la final.