Des d'avui es coneix el logo de l'XIè Europeu Masculí Absolut de Seleccions que tindrà lloc a les ciutats de Jilemnice i Praga (Txèquia) des del 19 al 24 de maig.  Catalunya descansarà en la primera jornada on observarà d'aprop els seus rivals de grup (Euskadi i Rússia) als quals s'enfrontarà pel mateix ordre en les jornades del 20 i 21 de maig en busca d'una plaça pels quarts de final. 

La Selecció, dirigida per Juan Antonio Fernández i Emilio López, es troba ara en la seva recta final de preparació.




 





 
La Selecció Júnior torna als entrenaments pensant en el Mundial a Xile


La Selecció Júnior torna als entrenaments amb totes les forces centrades en la preparació del 1r Mundial Júnior que es celebrarà del 19 al 28 d'octubre a la ciutat de Concepció (Xile), segons es va aprovar al Congrés Mundial de l'Associació Mundial de Futsal (AMF) el passat 2 d'abril. 



Els seleccionadors Toni Marchal i Arnau Jaumandreu han dissenyat la següent convocatòria per l'entrenament de la Selecció Júnior Masculina que tindrà lloc el proper diumenge 13 d'abril:




 
El FSF Cadaqués no deixa opcions al dur CE Blanda
Esteve Molina Chinchilla
Lluis Garcia Portabales
Samir Acherkouk Otman
Jordi Garcia Portabales (1 )
Arturo Garcia Portabales (4 )
Franklin Mauricio Nuñez Montes
Carlos Fernandez Espinosa (1 )
Aleix Llobet Bosch (3 )
Eduard Baro Borrell
Francesc Xavier Salarich Marcó (1 )
Alberto Nieto Segura (1 )
Carlos Alcami Gutierrez
Alberto Suarez Solis (1 ) (1 )
Oscar Berzal Nieto
David Sola Ayuso (1 )
Pedro Alia Perez (1 )


Als primers minuts semblava que els visitants podien emportar-se el partit 

El partit del Grup C de la Primera Terriotiral disputat aquesta jornada entre equips del més alt de la classificació va començar intens i molt igualat. El Cadaqués s’avançava només començar el partit (1-0), però en 5 minuts, els visitants capgiraven el marcador després de dos grans gols per posar un 1-2 que preocupava molt als locals.

Al posar-se per darrere al marcador, l’entrenador del Cadaqués va decidir fer un temps mort per canviar l’estratègia a seguir, ja que necessitaven els tres punts sí o sí. D’aquesta forma, els locals van començar a accelerar el seu joc i a posar més intensitat i concentració a la defensa. Després d’uns minuts d’adaptació, el Blanda inclús va veure’s superat pel joc imprès del seu rival, que aconseguien marxar al descans amb un molt contundent 5-2. 

La tònica va continuar essent la mateixa a la segona part, veient-se el Blanes superat per la capacitat física d’un Cadaqués que es sentia molt agust al terreny de joc. Sense variar massa la dinàmica del partit, d’aquesta forma, aconseguirien fins quatre gols més a només un dels visitants, acabant el partit amb 9-3.



 
El FSF Les Botigues de Sitges es declara campió de la Lliga Nacional Femenina


Amb 13 punts d’avantatge respecte a les segones classificades, són les clares guanyadores d’una lliga gens fàcil

Les Botigues de Sitges, l’equip del Garraf, s’ha declarat campió de màxima categoria femenina de la Federació Catalana de Futbol Sala. Tot i que s’enfrontava amb rivals molts durs com son l’Alella o el Serveis Panella (segons i tercers classificats actualment), les seves dades a la lliga han són esplèndides, tant que han aconseguit declarar-se campiones amb quatre jornades del final.

Tothom que vegi les estadístiques de l’equip veurà clarament que un dels punts més forts de l’equip és el seu encert a porteria (tot i que també és l’equip menys golejat amb 17 gols) aconseguint un total de 147 dianes a favor a falta de dos jornades. La màxima responsable d’això és, sens cap mena de dubte, la jugadora Rocio López, que actualment porta 44 gols. Tot i així, fins a tres jugadores més de l’equip comparteixen cartel amb la primera a la taula de màximes golejadores: Gisela Andrés (27), Marta Garcia (21) i Carla Reina (15).

Les jornades de les campiones no han pogut ser més bones, doncs només han empatat un partit dels 19 jugats fins ara, guanyant tots els altres normalment amb amplis resultats. Gràcies a aquesta immillorable campanya l’equip podrà competir en competicions europees, així que només queda felicitar-les i desitjar que tinguin molta sort! 



 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
162 pagines

Últims resultats


Curs monitors de futbol sala

Barri-Ball Future 60 cm

 Classificacions

1CF Esplais70
2Alella FS 57
3A.E. Tiana A57
4C.F.S. Bar La Terraza - Alcalà Prat A51
5Atletic Grups Arrahona F.S A49
6A.C.E. Sansur A48
7Teià Futbol Cinc A48
8Penya Recreativa Sant Feliu A48
9C.F.S. Castellví47
10U.E. Sants38
11Padre Damián Sagrados Corazones A30
12Magic Sants Futsal19
13F.S. Tibu-ron Inter Castelldefels15
14Pneumàtics Parc Catalunya11
15Europlanxa DM Inter Sant Feliu F.S. A10
16C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa A9
1F.S. Santa Eulàlia A66
2Naturopathic F.S. Vilafant62
3Comforsa EFS Ripoll IQUE? A62
4C.E. Montmeló PB F.S.47
5AE Enlleura't-Mataró A43
6F.S. Porqueres A41
7C.F.S. La Garriga 39
8F.S. Llinars38
9Dosrius F.S.37
10Joves de Vidreres CFS34
11C.F.S. Inter Sentmenat A31
12F.S. Olímpic Argentona A25
13A.E. Campllong23
14C.F.S. Sant Feliu de Guixols22
15F.S. Hostalriquenc 18
16Lloret Esportiu FS A6
1Esport Lúdic Santa Eulàlia B47
2F.S. Olímpic Argentona B43
3Klein 84 Santa Susanna41
4CE Llorençà40
5Comforsa EFS Ripoll IQUE? B40
6Baix Montseny F.S.38
7C.F.S. Lliçà de Vall 37
8F.S. Sant Cebrià de Vallalta26
9F.C. Oló24
10F.S. Racing Mataró20
11Sant Iscle A19
12U.E. Les Faldes "A"15
13AE Enlleura't-Mataró B13
14C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa B0
1Futsal Dante57
2A.E. Barceloneta55
3Montsant Sala 554
4C.F.S. Olimaja 50
5Catalònia ASM A43
6A.E. Tiana B41
7F.S. Union Llagostense A36
8A.F.S. Bosc d En Vilaró29
9Betania F.S.27
10Teià Futbol Cinc B22
11U.E. Quatre Barres19
12F.S. La Salut 16
13UESC Roma16
14Vertiworld Futsal7
1F.S Mont-Ras54
2C.F.S. La Bisbal46
3C.F.S. Cadaqués45
4Carmona E Hijos Lloret Esportiu B45
5C.E. Blanda41
6Futsal Cassà38
7Iniciativa - Verds F.S.35
8ADET U.A. Tossa33
9Club Futsal Tordera32
10Penya Montgrí28
11Atlètic Vidreres25
12F.S. Porqueres B17
13F.S. Fontcoberta10
14Club Guíxols Futsal7
1APCE Futsal56
2A.E. Les Botigues de Sitges A49
3A.C.E. Sansur B48
4CCA Plaza Macael48
5Atletic Grups Arrahona F.S C42
6P.B. Montpedrós28
7Construccions Codina-Vall Cervera27
8FBS Can Claramunt25
9C.F.S. Sant Climent25
10C.F.S. Bar La Terraza - Alcalà Prat B20
11Diablos Rojos A.E. A17
12Penya Recreativa Sant Feliu B11
13C.F.S. Sant Guim0
1Can Tusell F.S.61
2F.S. Union Llagostense B 41
3A.E. Casino de Tiana38
4F.S. Montgat37
5C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa C36
6A.E.E.I.E.S. Banús35
7Futbolmania F.S.28
8AE Enlleura't-Mataró C23
9F.S. Olímpic Argentona C22
10C.F.S. Inter Sentmenat B19
11C.F. Castellgalí17
12Gósol F.C.10
1Manyanet Sant Andreu F.S.55
2Atlètic Rubí53
3A.E. Fòrum La Mina49
4F.S. El Clot37
5Futsal Gavà A34
6Padre Damián Sagrados Corazones B32
7Catalònia ASM B25
8C.F.S. Sant Climent B24
9C.F.S. Vendrell19
10Diablos Rojos A.E. B18
11Atletic Sala Sant Boi17
12Imperial Sant Crist4
1AE Enlleura't-Mataró Femení B0
2F.S. Llinars Femení0
3F.S.F. Les Botigues de Sitges0
4Grup de Joves Can Tusell Femení0
1Alella FS Femení B0
2CCA Plaza Macael Femení0
3Serveis Panella - Riudellots0
1A.E. Empenta 0
2F.S. Hostalriquenc Femení0
3F.S. Olímpic Argentona Femení0
4Teià Futbol Cinc Femení0
1AE Enlleura't-Mataró Femení0
2Alella FS Femení0
3Atletic Poblesec0
4Oscar0
1Atletic Grups Arrahona F.S Femení0
2C.F.S. Inter Sentmenat0
3Catalònia ASM Femení0
4Sala Zeppelin Balaguer B0
1Associació Nova Joventut Montserrat0
2Check Systems Balaguer0
3Pony's F.S.0
4Futsal Independent Arenys de Munt0
1Betania F.S. Femení0
2C.F. Castellgalí Femení B0
3C.F. Femení Pont de Suert0
4Magic Sants Futsal Femení0
1Atlètic Vidreres Femení0
2C.E. Montigalà - Badalona Femení0
3F.S. Calaf0
4U.D. Miami FSF Mollet0
1C.E. Gadex 0
2Catalònia ASM Femení B0
3F.S. Sant Cebrià de Vallalta Femení0
4F.S.F. La Sansi Lloret0
1F.S.F. Les Botigues de Sitges55
2Alella FS Femení42
3Teià Futbol Cinc Femení42
4Serveis Panella - Riudellots42
5Catalònia ASM Femení32
6Magic Sants Futsal Femení24
7Check Systems Balaguer20
8U.D. Miami FSF Mollet19
9C.F.S. Sant Climent Femení16
10C.F. Castellgalí Femení7
11F.S.F. La Sansi Lloret7
1Oscar52
2C.F.S. Inter Sentmenat49
3AE Enlleura't-Mataró Femení44
4F.S. Olímpic Argentona Femení36
5F.S. Hostalriquenc Femení34
6C.F. Castellgalí Femení B22
7C.F.S. Vallgorguina Femení20
8Associació Nova Joventut Montserrat19
9Futsal Independent Arenys de Munt18
10Vilamajor C.F.S.10
11Atlètic Vidreres Femení8
1Catalònia ASM Femení B48
2Atletic Grups Arrahona F.S Femení42
3Betania F.S. Femení32
4Alella FS Femení B30
5F.S. Sant Cebrià de Vallalta Femení29
6Pony's F.S.27
7A.E. Empenta 26
8AE Enlleura't-Mataró Femení B22
9Grup de Joves Can Tusell Femení19
10CCA Plaza Macael Femení16
11C.E. Gadex 7
1La Pobla de Segur F.S.25
2C.F. Femení Pont de Suert25
3Sala Zeppelin Balaguer B18
4AMPA Sender Fraga12
5F.S. Calaf6
6Futsala P.B.U.3
1AE Enlleura't-Mataró Juvenil0
2Betania Juvenil0
3Comforsa EFS Ripoll IQUE? Juvenil0
4Diablos Rojos A.E. Juvenil0
1Atlètic Les Corts0
2Ca n'Espinós Futsal0
3Dosrius F.S. Juvenil0
4Grup de Joves Can Tusell Juvenil0
1A.C.E. Sansur Juvenil0
2C.E. Maristes de Rubí Z0
3F.S. Montgat Juvenil0
4Fundació Betània-Patmos0
1Alella FS Juvenil0
2C.E. Maristes de Rubí X0
3CCA Plaza Macael Juvenil 0
4C.E.U. Montigalà - Badalona Juvenil0
1C.F.S. La Garriga Juvenil0
2F.S. Porqueres Juvenil0
3Montsant Sala 5 Juvenil0
4Manyanet Sant Andreu F.S. Juvenil0
1Comforsa EFS Ripoll IQUE? Juvenil55
2Grup de Joves Can Tusell Juvenil47
3Dosrius F.S. Juvenil44
4F.S. Porqueres Juvenil37
5Lloret Esportiu FS Juvenil34
6C.F.S. La Garriga Juvenil28
7C.E. Gadex Juvenil27
8A.E. Tiana Juvenil21
9AE Enlleura't-Mataró Juvenil20
10F.S. Montgat Juvenil12
11Alella FS Juvenil11
12C.E. Maristes de Rubí Z0
1Fundació Betània-Patmos61
2Padre Damián Sagrados Corazones Juvenil59
3C.E.U. Montigalà - Badalona Juvenil58
4Manyanet Sant Andreu F.S. Juvenil56
5Ca n'Espinós Futsal49
6CCA Plaza Macael Juvenil 36
7Jesüites El Clot32
8C.F.S. Vendrell Juvenil32
9A.C.E. Sansur Juvenil29
10Atlètic Les Corts24
11Montsant Sala 5 Juvenil15
12Betania Juvenil8
13Diablos Rojos A.E. Juvenil6
14C.E. Maristes de Rubí X5
1C.E. Gadex Cadet0
2Club Futsal Tordera Cadet0
3F.S. Llinars Cadet0
4Grup de Joves Can Tusell Cadet0
1C.E. Maristes de Rubí Cadet0
2CCA Plaza Macael Cadet0
3F.S. Olímpic Argentona Cadet0
4F.S. Sant Cebrià de Vallalta Cadet0
1C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa Cadet0
2Jesüites El Clot Cadet0
3Manyanet Sant Andreu F.S. Cadet X0
4P.B. Montpedrós Cadet0
1F.S. Union Llagostense Cadet0
2Manyanet Sant Andreu F.S. Cadet E0
3Teià Futbol Cinc Cadet0
4U.E. Sants Cadet0
1Grup de Joves Can Tusell Cadet55
2F.S. Sant Cebrià de Vallalta Cadet45
3C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa Cadet43
4Manyanet Sant Andreu F.S. Cadet E40
5Manyanet Sant Andreu F.S. Cadet X40
6F.S. Olímpic Argentona Cadet28
7Club Futsal Tordera Cadet26
8F.S. Union Llagostense Cadet24
9C.E. Gadex Cadet20
10C.E. Maristes de Rubí Cadet15
11CCA Plaza Macael Cadet8
12F.S. Llinars Cadet3
1F.S. Llinars Infantil0
2Futsal Immaculada Concepció Infantil0
3F.S. Olímpic Argentona Infantil A0
1Av. Nova Lloreda Nord0
2C.E.U. Montigalà - Badalona Infantil0
3Oscar Infantil0
1Alella FS Infantil0
2C.E. Gadex Infantil0
3CCA Plaza Macael Infantl0
4Comforsa EFS Ripoll IQUE? Infantil0
1F.S. Sant Cebrià de Vallalta Infantil0
2FBS Can Claramunt Infantil0
3Teià Futbol Cinc Infantil0
1F.S. Olímpic Argentona Infantil A57
2Oscar Infantil46
3C.E. Gadex Infantil44
4F.S. Llinars Infantil36
5C.E.U. Montigalà - Badalona Infantil35
6Teià Futbol Cinc Infantil27
7CCA Plaza Macael Infantl23
8Futsal Immaculada Concepció Infantil23
9Comforsa EFS Ripoll IQUE? Infantil22
10F.S. Sant Cebrià de Vallalta Infantil16
11Alella FS Infantil10
12Av. Nova Lloreda Nord9
1Teià Futbol Cinc Aleví Y60
2Teià Futbol Cinc Aleví Z51
3Escola Assumpció de Badalona42
4F.S. Olímpic Argentona Aleví Z40
5F.S. Llinars Aleví40
6F.S. Sant Cebrià de Vallalta Aleví X38
7Club Futsal Tordera Aleví29
8F.S. Olímpic Argentona Aleví Y22
9Dosrius F.S. Aleví14
10C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa Aleví14
11F.S. Sant Cebrià de Vallalta Aleví Z5
12CE Casal de Sords de Barcelona Aleví1
1Teià Futbol Cinc Benjamí Y54
2Club Futsal Tordera Benjamí39
3Dosrius F.S. Benjamí39
4Teià Futbol Cinc Benjamí Z24
5F.S. Olímpic Argentona Benjamí21
6C.E.F.S. Sensitum Granollers Can Bassa Benjamí7
7F.S. Llinars Benjamí4
1Teià Futbol Cinc Pre-Benjamí X39
2C.F.S. La Garriga Pre-benjamí31
3F.S. Olímpic Argentona Pre-benjamí30
4Dosrius F.S. Pre-benjamí26
5F.S. Sant Cebrià de Vallalta Pre-benjamí18
6Teià Futbol Cinc Pre-Benjamí Z13
7F.S. Llinars Pr-Benjamí7
8Colossos Lloret Esportiu FS 1
9Club Futsal Tordera Pre-Benjamí0

Calendari

April 2014
DilDiDimDijDivDisDiu
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Col.laboradors


AMF   UEFS  SELECCIONS   


Secretaria  

Login

Usuari:
Clau:
Recordar
© Federacio Catalana de Futbol Sala 2009 C/Guipuscoa 23-25 5è D• 08018 Barcelona
Tel. 93 244 44 03 • Fax 93 247 34 83 futsal@futsal.cat
             

movado replica watches fake ebel for sale